Szépen lassan mindenki számot vetett már a kedvenceivel, én viszont még mindig tartozok a 2011-es befutóimmal. Az már most látszik, hogy a poszt végére sem leszek sokkal okosabb, mert az a kiadvány ami számomra az év lemeze nem felel meg a kritériumoknak.
Nem stúdiólemez és még az is lehet, hogy nem is egy létező zenekar készítette. Egy koncertvideo az ami engem ugrálásra késztetett a panelben, ami kiprovokálta a szomszédoktól a radiátorcső kocogtatását és rávett arra, hogy stúdiólemezek helyett ezzel fárasszalak Titeket így a szilveszteri buli előtt.
Szerintem nem robbantok vele ki nagy vitát, ha azt mondom, hogy az utolsó tisztességes GnR lemez a Use Your Illusion I-II. volt. Axl nem is vitte túlzásba azóta a lemezkiadást, de azért született egy-két méltatlan darab. Felejtsük is el ezeket gyorsan és nézzünk szét, mire tudjuk ráhúzni a jogutód jelzőt.
Rögtön szembe tűnik Slash soknevű kisérletezése, de most a fantáziadús Slash nevű formáció vizsgálkodásom alanya. Nem bírom tovább - lelövöm a poént. Ez egy átverés!!! Ez a GNR. Csupa nagybetűvel! Régebben is sokan gondolták őt a Guns motorjának, de az amitől a banda naggyá válhatott, az az ő génjeiben él tovább.
Amikor egy-két éve azt olvastam, hogy a Rolling Stone-s magazin megválasztotta minden idők legjobb gitárosait és ezt a "versenyt" Slash nyerte, nem éreztem jogosnak. Nem azért, mert ne lenne ügyes, vagány, vagy éppen technikás gitáros, de azért van egy-két tippem más befutóra. Igaz, ki vagyok én hogy vitába szálljak a Rolling Stone magazinnal?
Ugyanakkor a koncertre összeszedett banda igazán remek elegyet alkot. Adott Slash, akit sokaknak nem kell bemutatni, ott van Myles Kennedy (Alter Bridge) énekes. A basszus Todd Kerns-nek jutott, ritmusgitáron Bobby Schneck kísér, a dobok felett pedig Brent Fitz (Alice Cooper, Vince Neil) rendelkezik. A zenészek egyébként - talán Kennedy kivételével - úgy néznek ki, mintha a Betty Ford Klinika vendégei összeálltak volna egy ünnepségre. Szerencsére sem a tempó, sem az előadás nem ezt sugallja.
Lássuk a dalokat, mert nem rövid a műsor:
1. Been There Lately
2. Nightrain
3. Ghost
4. Mean Bone
5. Back from Cali
6. Rocket Queen
7. Civil War
8. Nothing to Say
9. Starlight
10. Promise
11. Doctor Alib
12. Speed Parade
13. Watch This
14. Beggars & Hangers-On
15. Patience
16. Guitar Solo / Godfather Theme
17. Sweet Child o' Mine
18. Slither
19. By the Sword
20. Mr. Brownstone
21. Paradise City
Változatos és magas színvonalú műsor. Az egyik kedvencem a Civil War emlékezetes sora:
And in my first memories
They shot Kennedy
Kell-e szólni, Myles Kennedy szájából kicsit vicces...
Nem szoktunk ilyet csinálni, de belinkelem az egész anyagot.
Nekem ez az év lemeze.
De mivel ez nem felel meg a szabályoknak:
5. Queensryche - Dedicated to chaos
4. Chickenfoot III.
3. Sixx A.M.
2. Nickelback - Here and Now
1. Whitesnake - Forevermore
BUÉK mindenkinek!